Technika zboru


 

CAS 32 - TATRA 815

Popis: Cisternová automobilová striekačka je určená k preprave družstva v zmenšenom počte 1+3, je vybavená príslušenstvom potrebným k prevedeniu požiarneho zásahu vodou alebo penou z vlastných alebo cudzích zdrojov pri použití nízkeho tlaku vody. Vzhľadom k veľkému objemu nádrží s hasiacimi látkami a výkonnému čerpaciemu zariadeniu, je vozidlo používané najmä pre doplňovanie prvých zásahových vozidiel v miestach s nedostatkom vody.

CAS 25 Škoda 706 RTHP

je hasičský automobil určený k zásahu v miestach s nedostatkom hasiacej látky - vody. Je určený k haseniu vodou alebo penou v tažko dostupných terénoch, najčastejšie pri lesných požiaroch. Pohonná jednotka umožňuje stály pohon prednej aj zadnej nápravy 4X4 a vysoká priechodnosť v teréne umožňuje zásah v horskom, alebo v ťažko priechodnom teréne. V minulosti bola Škoda 706 jedno z najrozšírenejších vozidiel v službách hasičov. Aj v dneštnej dobe stále plní svoju úlohu u DHZ (OHZ). Vozidlo sa vyznačuje jednoduchou údržbou a dlhou životnosťou.

FORD TRANSIT

Viacmiestne hasičské vozidlo určené na prevoz až 9 osôb vrátane šoféra. Automobil je určený na prepravu osôb a protipožiarneho príslušenstva na požiarisko ako aj pre súťažné hasičké družstvo.

IVECO Daily 70C15

Technické vozidlo na podvozku IVECO Daily. S posádkou 4+2 osôb sa toto vozidlo používa pri ekologických haváriách, dopravných nehodách, bytových požiaroch,  pri vyprosťovaní vozidiel a zranených osôb. Využíva sa taktiež pri živelných pohromách, kalamitách na odpratávanie spadnutých stromov a rôznych konštrukcii, po doplnení prívesom vybaveným protipovodňovou technikou slúži aj na prácu pri povodniach.

Protipovodňový vozík

Protipovodňový vozík je určený ako už aj z názvu vyplýva na pomoc resp. prácu a záchranu ľudí a majetku pri povodniach. Prívesný vozík obsahuje generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a set hadíc a náradia. 

 

 

 

Historická hasičská striekačka

 

 

 

 

 

 

Súťažný stroj 2,0 l EX - Radek Vincker

 

 

 

 

 

 

 

Nasledujúca súťaž už o:

Momentalne nemame ziadne sutaze..

Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok
Reklamný prúžok

Anketa

Páči sa Vám naša web stránka?

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes70
mod_vvisit_counterVčera128
mod_vvisit_counterTento týždeň1033
mod_vvisit_counterMinulý týždeň1078
mod_vvisit_counterTento mesiac3063
mod_vvisit_counterMinulý mesiac8118
mod_vvisit_counterVšetky dni686683

We have: 3 guests online
IP návštevníka: 18.210.24.208
 ,